eureknews.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

ponton
Lifestyle

Jaki rodzaj wybrać? Ponton wiosłowy vs motorowy

Zakup pontonu, który chcemy, aby posłużył nam na lata, nie jest wcale taki prosty. Należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów i dobrze wszystko zaplanować. Rodzajów pontonów jest kilka, jednak w gruncie rzeczy wyróżnia się dwa: wiosłowe i motorowe. Jest to podział ze względu na rodzaj napędu. Dziś poznamy zalety i wady obu rozwiązań. Na tej podstawie łatwo jest zdecydować, co będzie dla nas lepsze. Zapraszamy do lektury i poznania wszystkich ważnych informacji!

Ponton wiosłowy – kiedy jest to najlepszy wybór?

Same pontony wiosłowe dzielą się na różne kategorie. Możemy znaleźć je w kilku rozmiarach oraz z wieloma udogodnieniami. Tak więc mamy na przykład ponton wiosłowy Light. Ich największa zaletą jest niezwykła lekkość. Są wykonane ze zbrojonego tworzywa PVC, a więc jednocześnie wyróżniają się dużą wytrzymałością i odpornością. Ich transport jest bardzo łatwy, gdyż można je kompaktowo złożyć. To idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które cenią sobie praktyczne i proste rozwiązania. 

Tradycyjny ponton wiosłowy jest przeznaczony przede wszystkim do wędkarstwa i rekreacji. Są lekkie i poręczne. Co więcej, pontony wiosłowe mają możliwość zainstalowania silnika poprzez wykorzystanie adaptera. Tak więc decydując się na taki model możemy w każdej chwili zmienić go na motorowy. 

Ponton motorowy – jakie są jego największe zalety?

Pontony motorowe są przeznaczone dla bardziej doświadczonych użytkowników. Modele te występują z silnikami spalinowymi lub elektrycznymi. Jak i pontony wiosłowe, tak też motorowe dostępne są w wielu rozmiarach. Warto zwrócić uwagę także na wykonanie tych typów. Ponton motorowy jest znacznie stabilniejszy, gdyż może być wyposażony w podłogę rolowaną lub pełną. Ciekawym rozwiązaniem jest też wykorzystanie kilu, który pozwala na pokonywanie fal i osiąganie przy tym większych prędkości. Ponton motorowy charakteryzuje się łatwą sterownością oraz bardzo wysoką wytrzymałością. 

Ponton wiosłowy czy ponton motorowy? Który jest lepszym rozwiązaniem?

Nie da się jednoznacznie zdecydować, który ponton jest lepszy. Każdy rodzaj ma swoje wady i zalety. To od samego użytkownika zależy, które rozwiązanie będzie dla niego korzystniejsze. Tak więc ponton wiosłowy jest zdecydowanie lżejszy i praktyczniejszy. Nada się dla mniej doświadczonych osób, ale zadowoli także specjalistów. Zawsze mamy możliwość zamontowania dodatkowo silnika. Z kolei ponton motorowy to znacznie trwalszy i mocniejszy produkt. Dla doświadczonych wędkarzy i pływaków będzie on najlepszym rozwiązaniem. Szczególnie przy większych akwenach wodnych oraz trudniejszy warunkach do pływania. 

Oba typy pontonów można indywidualnie dostosować do naszych potrzeb. Mowa tu o ich wymiarach czy dodatkowych udogodnieniach. Warto zapoznać się z różnymi ofertami i produktami, aby wybrać naprawdę najlepsze rozwiązanie! 

Zobacz więcej na https://solarmarine.pl/.