eureknews.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Lifestyle

Czystek skutki uboczne

Czystek to jedna z popularniejszych odmian herbatek oczyszczających. Być może od jakiegoś czasu sam go stosujesz w celu usuwania toksyn i innych szkodliwych substancji z organizmu. Czystek ma też zdolność do likwidowania metali ciężkich. A nie są to wcale jego jedyne możliwości, mimo iż to o nich wspomina się najczęściej. Czystek znalazł dla siebie zastosowanie także w kosmetologii, gdyż odpowiednio stosowany pomaga w leczeniu różnych chorób skórnych, czasem nawet tych poważnych, wymagających zwykle przyjmowania środków farmakologicznych przepisywanych na receptę. Czystek na pewno ma wiele fantastycznych właściwości, co nie znaczy, że każdy może go tak zupełnie bezpiecznie spożywać. U niektórych poprzez taką kurację mogą wystąpić czystek skutki uboczne. A jakie one są? Po czym możesz poznać, że czystek nie jest dla ciebie dobry i co powinno cię skłonić do przedwczesnego zakończenia oczyszczającej kuracji?

Czystek jest ziołem, które przeważnie przyjmuje się pod postacią naparu. W sklepach spożywczych i zielarskich można kupić już gotowe wypełnione nim torebki, które wystarczy zalać wodą o odpowiedniej temperaturze, aby przygotować zdrowy i oczyszczający napój. Nie ma zbyt wielu przeciwwskazać do przeprowadzania takiej kuracji. W rzeczywistości czystek jest czymś dobrym niemalże dla każdego. Niezależnie od tego, czy jesteś zdrowy, czy na coś chorujesz – wolno ci go pić. Okazuje się, że nawet małe dzieci w zdecydowanej większości świetnie tolerują to zioło. Mogą je spożywać także kobiety w ciąży oraz kobiety karmiące piersią, choć akurat te drugie powinny wcześniej skonsultować się ze swoim lekarzem, zanim rozpoczną terapię. Tak naprawdę istnieje wyłącznie jedno przeciwwskazanie do spożywania naparu z czystka, a jest nim uczulenie na zioło. Jeżeli po wypiciu naparu pojawiają się u ciebie czystek skutki uboczne, takie jak podwyższona temperatura ciała (gorączka), wysokie ciśnienie bądź wysypka skórna, to oznacza, że możesz mieć do czynienia z uczuleniem. Po prostu to sprawdź. Zanim jeszcze ponownie sięgniesz po czystek, wykonaj sobie testy alergiczne, aby nie pić czegoś, co mogłoby ci szkodzić.

Trzeba więc przyznać, że spośród wszystkich ziół to właśnie czystek jest jednym z tych najbezpieczniejszych dla zdrowia. Nawet zwiększona jego dawka nie doprowadza do skutków ubocznych, o ile nie jest się na niego uczulonym. Jeżeli więc smakują ci takie napary z czystka, możesz pić je nawet dwa razy w ciągu dnia. Rób sobie jednak przerwy, aby czystek zawsze na ciebie świetnie działał.