eureknews.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Opakowania kartonowe
Lifestyle

Opakowania kartonowe – najważniejsze zalety i wady

Pudełka tekturowe to zdecydowanie jedno z najchętniej obecnie wykorzystywanych rodzajów opakowań. Zabezpieczane są nimi nie tylko wysyłane przez sklepy internetowe zamówienia, lecz również różnego rodzaju towary sprzedawane przez producentów sprzętów RTV i AGD. Co dokładnie sprawia, że opakowania kartonowe cieszą się tak dużą popularnością? A może tego typu produkty mają jakieś wady, które powinno się brać pod uwagę, szukając odpowiedniego opakowania?

Najważniejsze zalety opakowań kartonowych

Co zatem sprawia, że producent opakowań tekturowych może stale liczyć na duże ilości zamówień na swoje produkty? Co przyciąga klientów do takich opakowań? Przede wszystkim wspomnieć w tym wypadku trzeba o tym, że charakteryzują się one wszechstronnym zastosowaniem. Opakowania tego rodzaju mogą posłużyć do zapakowania dosłownie każdego towaru bez względu na jego rozmiar, przeznaczenie czy też nawet wagę. Można w nich umieszczać duże sprzęty elektroniczne, lecz także leki, obuwie, odzież, a nawet produkty spożywcze.

Kolejną olbrzymią zaletą jest to, że pudełka tekturowe są bardzo wygodne dla użytkowników. Są lekkie, pojemne, a także nie ma ryzyko, że się stłuką. Dodatkowo w żaden sposób nie wpływają na umieszczane w nim produkty. Nie wpływają na jego kolor, kształt czy też smak, jeśli są to produkty spożywcze. Wspomnieć w tym wypadku trzeba również to, że niewielka waga takiego opakowania pozytywnie wpływa na jego transportowanie, które staje się tańsze i wygodniejsze.

Na sam koniec wspomnieć jeszcze trzeba o aspekcie ekologicznym. Wiele osób uważa, że takie opakowania są nieekologiczne, lecz jest to błąd. Są one bowiem poddawane recyklingowi, co znacznie zmniejsza wpływ na środowisko. Oczywiście dużą korzyścią dla konsumentów jest także to, że takie opakowania dzięki zamkniętemu obiegowi są bardzo tanie.

Czy opakowania kartonowe mają jakieś wady?

Jak można się bez trudu domyślić, opakowania kartonowe nie są całkowicie wolne od wad. Pomimo dość ciekawych zalet, które z pewnością zostaną docenione przez wielu konsumentów, cechują się one również wadami. Jakimi konkretnie?
Jedną z najważniejszych wad jest w tym wypadku ogromne zagrożenie na wilgoć. Żadne, nawet najlepsze opakowanie kartonowe nie uchroni zawartości przed wilgocią. Jeśli więc w wyniku jakiegoś wypadu dojdzie do zamoczenia lub nawet zalania, zapakowany w taki karton towar ulegnie uszkodzeniu. Oznacza to, że takie opakowania w żaden sposób nie chronią przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, czyli deszczem i śniegiem.