eureknews.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Dom i Ogród

Najdroższe słuchawki na świecie

W obecnych czasach technologia rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Większość ludzi podąża za modą oraz możliwościami, jakie daje nam współczesna technika. Związane jest z tym również narzucanie wciąż wyższych cen, przez producentów, którzy oferują coraz to szybsze, sprawniejsze, ładniejsze oraz bardziej ekskluzywne produkty.
W dzisiejszym artykule skupimy się na słuchawkach, jakie dostępne są obecnie na rynku. Nie będą to jednak standardowe modele, dostępne dla szarego zjadacza chleba. Przedstawimy produkt klasy premium, który charakteryzuje się najwyższą ceną względem swoich konkurentów.

Zaczniemy od nazewnictwa, jest to zestaw słuchawkowy, model Sennheiser Orpheus HE 1. Został on wyprodukowany i zaprezentowany na pokazie w naszym kraju, na Stadionie Narodowym w 2016 roku, podczas imprezy Audio Video Show. Był wtedy okrzyknięty mianem najdroższych słuchawek świata. Cena tego produktu wynosiła 250 tysięcy złotych. Producenci chwalili, że nie mają sobie równych pod względem technologii oraz dźwięku, jaki oferują. Zachęcali także obietnicą wykonania z najlepszej klasy materiałów.
Co zaś kryje za sobą tak kosmiczna cena?
Przede wszystkim należy zaznaczyć, że nie jest to model nadający się do korzystania na co dzień, przy podłączeniu do smartfona. Jest skierowany głównie do pasjonatów, kolekcjonerów oraz osób, których poziom finansowy pozwala na zakup tak drogiego gadżetu. Wyprodukowane zostało tylko 300 sztuk, co za tym idzie, można stwierdzić, że jest to edycja limitowana. Ich prestiż znacznie podnosi również materiał, z którego zostały wykonane. Same słuchawki powstały z weluru i skóry. Wzmacniacz zaś z marmuru, dający możliwość wytwarzania wibracji. Producent pracował nad ich produkcją ponad 10 lat, co daje ogromną ilość roboczogodzin całego zespołu. Doznania, jakie można uzyskać, korzystając z tego sprzętu, jest oczywiście nieporównywalna do innych tego typu modeli. Jakość dźwięku jest na najwyższym poziomie, możliwym do osiągnięcia w dzisiejszych czasach. Ich promocja także została perfekcyjnie przemyślana i przygotowana.
Podliczając materiały, z jakich zostały wykonane, technologie, które zastosowano oraz ilość włożonej pracy w cały proces produkcyjny można stwierdzić, że ich finalna cena nie mogła być niska. Jednak czy ćwierć miliona jest adekwatnym kosztem do zestawu słuchawkowego? Dla przeciętnego człowieka, zdecydowanie nie. Warto jednak podkreślić, że najdroższe słuchawki świata nie są skierowane do szerokiego zasięgu. Swoją wyjątkowością, mają na celu przyciągnąć klientów, którzy są gotowi zapłacić tak dużą cenę oraz wyrazić swoje uznanie.