eureknews.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Zdrowie

Jak zwiększyć gęstość włosów i zapobiec ich wypadaniu?

Zadbane i gęste włosy to nie tylko kwestia genów, ale także efekt odpowiedniej pielęgnacji. Gdy zaobserwujemy na swojej szczotce lub grzebieniu, że wypada nam więcej włosów niż zwykle, powinniśmy zbadać, jaka jest tego przyczyna. Nadmierne wypadanie włosów może być bowiem spowodowane przez wiele różnych czynników. Warto pomyśleć także o tym, jak zwiększyć gęstość włosów, aby móc cieszyć się bujną fryzurą przez długie lata.

Jest wiele sposobów radzenia sobie z tym problem. Jednym z nich jest stosowanie preparatów przeciw wypadaniu włosów oraz stymulujących ich porost. Zadaniem tego typu specyfików jest pobudzenie mieszków włosowych, ale też odżywienie włosa. Najczęściej występują one w postaci szamponu do włosów. Odpowiednio dobrany produkt może okazać się skuteczną kuracją, która pomoże pozbyć się uciążliwego kłopotu i pozwoli nadać fryzurze objętości.

Na rynku farmaceutycznym dostępnych jest wiele szamponów dla osób, które zauważają coraz większe przerzedzenie fryzury i zastanawiają się jak zwiększyć gęstość włosów. Najlepiej sprawdzają się szampony na bazie składników pochodzenia naturalnego, takich jak: aloes, żeń-szeń, ekstrakt z ziaren kawy czy z korzenia tataraku. Utrzymują one optymalne nawilżenie i nie przesuszają nadmiernie skóry głowy. Łagodne preparaty myjące nie naruszają także delikatnej struktury włosów.

Nie bez znaczenia jest również sposób, w jaki używamy szampon. Najpierw moczymy dokładnie włosy i skórę głowy. Następnie należy nanieść niewielką ilość szamponu na dłonie i delikatnie rozprowadzić na skórze głowy i całej długości włosów, aż do uzyskania piany. Z reguły zaleca się pozostawić preparat przez około dwie minuty, po czym spłukać go obficie pod strumieniem wody. W razie potrzeby czynność tę należy powtórzyć. Temperatura wody nie powinna być zbyt wysoka.

Dla lepszych rezultatów warto używać jednocześnie szamponu i odżywki do włosów wypadających. Można wybrać odżywkę w sprayu bez spłukiwania lub taką, którą trzeba zmyć. Warto też sięgnąć po domowe sposoby na porost włosów w formie płukanki. Wystarczy zaparzyć takie zioła, jak: pokrzywa, szałwia czy mięta pieprzowa, ostudzić napar i polać nim umyte włosy. Dużym atutem tego rozwiązania jest fakt, że nie ma potrzeby zmywania płukanki wodą.

Suma takich drobnych, codziennych, ale przemyślanych czynności pielęgnacyjnych daje duży efekt. Dlatego warto poświęcić swój czas i zastanowić się nad tym, jak zwiększyć gęstość włosów. Czasami wystarczy tak niewiele, bo tylko wybrać odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne i stosować je zgodnie z zaleceniami producenta.