eureknews.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Pielęgnacja

Zalety materaca z gorczycy

Staropolskie porzekadło mówi, że: „jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”. I mimo iż autor tego przysłowia wymyślił je wiele wieków temu, jest ono wciąż bardzo aktualne i na czasie. Nie chodzi tu tylko o piękną, delikatną, miękką pościel z bawełny, satyny czy drogiego jedwabiu. Komfort naszego snu to przede wszystkim mądrze dobrany rodzaj materaca.

Na rynku roi się od firm, które oferują nam w bardzo różnych cenach rozmaite materace do spania. Można je nabyć w małych sklepach meblowych, wielkopowierzchniowych salonach meblowych (często sieciowych) czy sklepach ze zdrowotnymi produktami rehabilitacyjnymi. Te ostatnie są, zdaje się, najlepszym wyjściem.

Jednym z bardzo dobrych i zdrowych materaców jest materac z gorczycy. Dlaczego z gorczycy? Jej naturalne ziarna emitują dobroczynną bioenergię, która wpływa na nasze ciało. Łagodzi i wycisza stany depresyjne i generalnie o podłożu nerwowym, działa również rozluźniająco i rozgrzewająco, dlatego stosowana jest powszechnie podczas rehabilitacji. Spanie na tego typu materacu jest wygodne i komfortowe. A przede wszystkim po prostu zdrowe. Udowodniono, że gorczyca (biała oraz czarna) jest bardzo popularna w medycynie naturalnej. Niweluje bóle kręgosłupa, korzonkowe i reumatoidalne zapalenia stawów.

Kto zatem powinien się zdecydować na zakup takiego materaca? Wszyscy ci, którzy cierpią na choć jedno wyżej wymienione schorzenie.
Specjalistyczne materace gorczycowe projektuje się zgodnie z najpopularniejszymi rozmiarami i standardami na rynku. Zwykle zawierają kilka kanałów wypełnionych paroma kilogramami gorczycy, które są równomiernie umieszczone na całości. To doskonały podkład pod nasz sen i zarazem gwarancja pozytywnych i odczuwalnych zmian w organizmie. Jednorazowy wydatek na pewno zwróci nam się z nawiązką, a nasze ciało, stawy i kręgosłup na pewno nam za to podziękują. Wiemy przecież doskonale, że korzyści ze zdrowego snu są bezcenne. Gdy chorujemy, gdy coś nas boli, nerwobóle dokuczają i nie pozwalają spać, odczuwamy ogromny dyskomfort. Jeżeli dodatkowo śpimy na niewygodnym, sfatygowanym łóżku lub starym, spaczonym, nierównym, zbyt miękkim materacu, dyskomfort staje się jeszcze większy, a ból nie do wytrzymania. Wystarczy wówczas kierować się naturą. Pójść za jej głosem. Zakup materaca wypełnionego zdrową, naturalną gorczycą raz na zawsze odmieni nasze życie. Wreszcie sen stanie się przyjemnością i luksusem nie tylko dla naszego ciała, ale i umysłu. Bo przecież nic tak nie zaprząta naszych myśli, jak zdrowie.