eureknews.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

zdrowy jadłospis
Zdrowie

Czy słodycze mogą być zdrowe?

Zapewne wiesz, że taki zupełnie zdrowy jadłospis w ogóle nie powinien składać się ze słodyczy. Na co dzień pewnie próbujesz ich unikać. Wiesz, że są one wyrobami mocno kalorycznymi, zawierającymi przy tym mnóstwo cukru, czyli wyrobami szybko doprowadzającymi do wzrostu wagi, a przy tym i innych chorób. Nie powinniśmy jednak aż tak nadmiernie ich demonizować. Nawet zdrowo odżywiające się osoby czasami pozwalają sobie przecież na tę kostkę czekolady czy kilka ciasteczek.

Słodycze to samo zło

Nie traktuj więc słodyczy jak największego zła tego świata. Niektórzy idą w drugą stronę i zaczynają obarczać cukier za wszystkie swoje problemy, często także i te, które nawet nie mają prawa brać się ze złego żywienia. A we wszystkim warto po prostu zachować umiar. Jeżeli czujesz, że twoje życie nie byłoby kompletne bez ukochanych tabliczek mlecznej czekolady, nie rezygnuj z nich tak totalnie, bo tym sposobem tylko się skrzywdzisz. Możesz mieć świetne zdrowie, a dalej cieszyć się smakiem ukochanych przysmaków. Po prostu przestań sięgać po nie codziennie. Zacznij włączać je w swój zdrowy jadłospis, pozwalając sobie na nie od czasu do czasu – gdy np. wyjdziesz ze znajomymi lub otrzymasz czekoladę na urodziny.

Czy w zdrowym jadłospisie jest miejsce na słodycze?

Twoja sylwetka i ogólny stan twojego organizmu mogą mieć się doskonale, nawet jeśli nie pożegnasz się na dobre z gotowymi słodyczami. Spójrz tylko na to, jak wyglądają diety kulturystów i innych sportowców. Oni także jedzą słodycze i śmiało się do tego przyznają. A dzięki temu, że nie traktują ich jak „owoc zakazany”, nie mają na nie aż tak dużej ochoty i mogą ograniczać ich ilość w diecie.

janluka.pl