eureknews.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

odkurzacz do domu
Dom i Ogród

Jaki odkurzacz do domu kupić?

Bardzo trudno wyobrazić sobie sprzątanie bez odkurzacza. Jest to podstawowe narzędzie służące do utrzymywania porządku w domu, niezależnie od rodzaju podłogi. Dobry odkurzacz usunie zanieczyszczenia zarówno z dywanów, paneli, jak i drewnianego parkietu. Aby był skuteczny, należy wybrać odpowiedni model. Moc i funkcjonalność Podstawowe parametry odkurzacza to moc silnika oraz moc ssania. Mają one bezpośredni wpływ na skuteczność usuwania brudu z powierzchni. Duża moc jest to szczególnie ważna, jeśli zabrudzenia są wbite w dywan lub wykładzinę. Przykładem jest sytuacja, gdy w domu mamy zwierzęta i w związku z tym dywan będzie zawierał większe ilości sierści. Aby skutecznie się jej pozbyć, należy stosować specjalne szczotki lub dodatkowe akcesoria.

Wygoda użytkowania

Aby zachować komfort, trzeba dobrać odpowiednio długi przewód elektryczny. Uzyskamy wtedy większą swobodę sprzątania. Należy też zwrócić uwagę na pojemność pojemnika na kurz. Najlepiej, jeśli zbiornik ma pojemność przynajmniej około 3 litrów. Ważny jest rodzaj wymaganego worka, chyba że wybierzemy model bezworkowy.

Materiały eksploatacyjne

Trzeba jednak pamiętać, że modele wyposażone w worek są często wygodniejsze użyciu, bo nie trzeba ich rozmontowywać w celu wyczyszczenia różnych elementów. Mogą pracować ciszej, a wymiana materiałów eksploatacyjnych nie wymaga ponoszenia dużych kosztów. Odkurzacze z workiem są natomiast mniej praktyczne, jeśli przypadkowo wciągniemy przedmiot, który chcemy odzyskać. Są to jednak rzadkie przypadki.

Wad tradycyjnych odkurzaczy są pozbawione odkurzacze samojezdne. Są to nowoczesne urządzenia niewymagające skupiania naszej uwagi, dlatego często są nazywane robotami sprzątającymi. Ze względu na nietypową konstrukcję, podczas pracy są zazwyczaj bardzo ciche. Ponadto są małe, lekkie i bardzo poręczne. Można je schować w prawie każdej szafie lub większej szafce. Efektywność w każdych warunkach

Przez wiele osób odkurzacz samojezdny jest traktowany jako urządzenie, które jest wygodne, ale nie sprząta pomieszczenia tak skutecznie, jak klasyczne modele. Nie zawsze jest to prawdą, bo bardzo dużo zależy od budowy konkretnego odkurzacza. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że są to urządzenia wyposażone w system komputerowy, który sprząta powierzchnię dłużej, niż robimy to za pomocą tradycyjnych urządzeń.

Ponadto odkurzacze samojezdne mają funkcje czyszczące, które pozwalają na pracę zarówno na sucho, jak i na mokro. Są bardzo stabilne. Dokładnie przywierają do podłoża, nawet jeśli ma nieregularny kształt. Urządzenia te mają czujniki antykolizyjne i skutecznie omijają wszelkie przeszkody.Oszczędność energii

Odkurzacz samojezdny zwykle będzie miał mniejszą moc ssącą od klasycznego sprzętu, ale jest to rekompensowane dłuższym czasem odkurzania. Pod tym względem można mieć obawy, że urządzenie będzie pobierało dużo więcej energii niż odkurzacz workowy. Jednak nie wymaga on stałego podłączenia do źródła prądu. Urządzanie posiadają wydajny akumulator pozwalający nawet na 3 godziny ciągłej pracy. Dzięki temu zaoszczędzimy na rachunkach za prąd.

Inteligentne działanie

Po rozładowaniu akumulatora wiele modeli potrafi samodzielnie wrócić do bazy i rozpocząć nowe ładowanie. Po skończonej pracy odkurzacz również wraca na swoje miejsce, dzięki temu nie musimy pamiętać o naładowaniu do następnego użycia. To samo dzieje się w przypadku rozładowania. Urządzenie samodzielnie powraca do bazy i rozpoczyna nowe ładowanie.

Szeroka oferta na rynku

Wybór najlepszego odkurzacza zależy od wielu czynników. Na rynku dostępnych wiele odkurzaczy. Szeroką ofertę zawiera sklep Wdomu24.pl. Można tu porównać parametry różnych urządzeń, aby wybrać najlepszy odkurzacz do swoich potrzeb. Urządzenia mają 2- lub 3-letnią gwarancję, a zamówienia są realizowane bardzo szybko — w dni robocze już w ciągu 24 godzin. W sklepie Wdomu24.pl z łatwością kupimy funkcjonalne urządzenie, które będzie elegancko wyglądać w każdym pomieszczeniu i służyło nam przez wiele lat.