eureknews.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Dom i Ogród

Zastosowanie druku UV

Intensywny rozwój nowoczesnych technologii, jaki ma miejsce w ostatnich latach, wywiera istotny wpływ na nasze życie. Jednym z ciekawych rozwiązań, które zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością, jest druk UV. Na czym polega to rozwiązanie i jakie jest jego zastosowanie? Przeczytaj poniższy tekst, by poznać odpowiedź na to pytanie.

Profesjonalny druk UV — na czym polega to rozwiązanie?

Druk UV pozwala, w przeciwieństwie do tradycyjnego druku papierowego, na ozdobienie także innych powierzchni. Materiał, z którego wykonano powierzchnię, nie odgrywa w tym przypadku większego znaczenia. Ważne jest jedynie to, by spełniał on następujące kryteria:

  • grubość nie większa niż kilka centymetrów (ok. 5 cm),
  • płaska powierzchnia.

Ponadto, w porównaniu do wydruków papierowych, druk UV charakteryzuje się bardziej wyrazistym wykonaniem i jest trwalszy. W takiej sytuacji nie powinno nikogo dziwić, że taki sposób działania cieszy się coraz większym zainteresowaniem w ostatnich latach. Po druk UV sięgają zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy, którzy poszukują nieszablonowych sposobów na przygotowanie materiałów marketingowych.

Druk UV Kraków i nie tylko — jakie są możliwe zastosowania technologii wydruku UV?

Efekty pracy wykonanej z użyciem druku UV mogą być wykorzystane podczas przygotowywania materiałów marketingowych. Zamiast przygotowania nudnych, niczym niewyróżniających się ulotek czy papierowych plakatów, dzięki technologii UV możliwe jest ozdobienie logotypem przedsiębiorstwa na przykład drzwi czy mebli biurowych. Zadanie to jest możliwe, ponieważ — jak już wspomniano — wydruk typu UV może zostać zastosowany właściwie na każdej płaskiej powierzchni. Przykładowe obiekty, na których można umieścić wydruk, są następujące:

  • blat na ladzie recepcyjnej,
  • szklane powierzchnie, w tym np. wykonane ze szkła blaty czy szyby drzwi gabinetowych
  • metalowe elementy takie jak na przykład tablice informacyjne,
  • folie — jest to dobry sposób na przygotowanie ozdobionej logiem marki folii stretch do pakowania przesyłek. Z takiego rozwiązania korzystają między innymi firmy działające w branży e-commerce,
  • druk na PCV (ciekawe rozwiązanie np. podczas aranżacji pomieszczenia socjalnego w firmie).

Rozwiązanie to jest stosunkowo, a jednocześnie pozwala — w przypadku podmiotów prowadzących działalność biznesową — na nietuzinkowe wystrojenie wnętrza siedziby firmowej. Wreszcie, druk UV jest wykorzystywany także przez osoby prywatne. Z użyciem tego rozwiązania można ozdobić meble domowe, w tym na przykład panele kuchenne.