eureknews.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Jak określić rozmiar biustonosza?
Moda

Jak określić rozmiar biustonosza?

Wybór odpowiedniego rozmiaru biustonosza nie jest uzależniony wyłącznie od jego kroju, materiału wykonania, czy też dobranego w przybliżeniu rozmiaru. Stanik – jak każdy inny element intymnej bielizny – powinien dokładnie przylegać do ciała, a jednocześnie zapewniać maksymalny komfort kobiecie. Aby tak się stało, konieczne jest wykonanie odpowiednich pomiarów.

Jak sprawdzić, który rozmiar biustonosza będzie dla kobiety idealny?

1. Pomiar pod biustem

Pierwszym krokiem na drodze do wyboru odpowiedniego biustonosza jest precyzyjne zmierzenie obwodu tułowia tuż pod biustem. Przed wykonaniem pomiaru należy stanąć prosto i koniecznie z rękoma opuszczonymi wzdłuż ciała. Pierwszy pomiar należy wykonać tuż pod piersiami, przy czym miarka powinna być lekko ściągnięta. Ważne, aby znajdowała się ona na tej samej wysokości z przodu i z tyłu. Istotne jest również to, aby pomiar był wykonany bez ubrania. Co ważne, uzyskany wynik warto zaokrąglić nieco w dół. Jest to konieczne, gdyż standardowy biustonosz bawełniany jest szyty mniej więcej „co 5”. Oznacza to, że jego rozmiar to np, 70, 75, 80, 85 itd.

2. Pomiar biustu

Następnym krokiem jest prawidłowe określenie rozmiaru miseczki. Aby było to możliwe, konieczne jest przeprowadzenie dokładnego pomiaru na wysokości brodawek. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem pomiaru ubrać wygodny, miękki biustonosz bawełniany. Jeśli pomiar ma być wiarygodny, to musi być on przeprowadzony bez jakichkolwiek wkładek i innych, dodatkowych warstw, które mogłyby wpłynąć na jego wynik. W trakcie pomiaru miarka musi znajdować się w najszerszym punkcie piersi i – co ważne – musi delikatnie przylegać do ciała. Istotne jest, aby nie uciskała ona ciała kobiety. I jeszcze jedno – zaleca się, aby w trakcie takiego pomiaru pochylić się lekko do przodu. Dzięki temu jego wynik będzie nieco wyższy, co pozwoli dobrać biustonosz z większymi, bardziej komfortowymi dla kobiety miseczkami.

Tabela rzecz święta!

Po wykonaniu stosownych pomiarów, należy zestawić uzyskane wyniki z dostępnymi tabelami rozmiarów. Sklep Conteshop.pl również udostępnia taką tabelę dla rynku europejskiego, gdyż trzeba pamiętać, że na świecie obowiązuje kilka takich systemów normalizacji. Tak czy inaczej, uzyskany rozmiar biustonosza składa się z dwóch członów, które w precyzyjny sposób określają dokładny wymiar optymalnego dla danej figury produktu.

Reasumując, dobór właściwego biustonosza nie jest łatwy, gdyż – oprócz wspomnianego rozmiaru – otwartą kwestią pozostaje sposób jego wykonania, zastosowany materiał, czy też krój wybranego stanika. Ale są to już kwestie drugorzędne.