eureknews.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

elektrostymulacja mięśni Schwarzy
Uroda

„Trening” w gabinecie medycyny estetycznej – elektrostymulacja mięśni Schwarzy

Szczupłe i zgrabne ciało to zasługa diety i dużej ilości ruchu. Często jednak, mimo zdrowego stylu życia, pojawiają się drobne mankamenty w postaci fałdek tłuszczu, których nie sposób się pozbyć. W takiej sytuacji warto rozważyć wizytę w gabinecie medycyny estetycznej. Nowoczesne zabiegi modelowania sylwetki są mało inwazyjne, ale wyjątkowo efektywne. Zabieg Schwarzy polega na elektrostymulacji mięśni, dzięki czemu działa jak trening, ale dużo szybciej i nie wymaga od Ciebie wysiłku.

Na czym polega elektrostymulacja mięśni?

Elektrostymulacja mięśni wykorzystywana jest od dawna w rehabilitacji i fizjoterapii do leczenia uszkodzeń mięśniowych. Pozwala przywrócić sprawność mięśniom po różnego rodzaju kontuzjach i stanach chorobowych.

W medycynie estetycznej zabieg elektrostymulacji służy do pobudzenia mięśni, a przez to do przyspieszenia spalania podskórnej tkanki tłuszczowej. Decydując się na tego rodzaju zabieg, możemy oczekiwać wzrostu napięcia i wzmocnienia mięśni oraz redukcji miejscowej otyłości. Jednak trzeba mieć na uwadze, że do osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów konieczne będzie poddanie się serii zabiegów. Na szczęście elektrostymulacja mięśni jest zabiegiem bezbolesnym, komfortowym dla pacjenta, niewymagającym znieczulenia i trwającym stosunkowo krótko.

Przykładem takiej terapii jest zabieg Schwarzy, z którego skorzystamy w Klinice Miracki w Warszawie. Jego działanie opiera się na innowacyjnej elektrostymulacji mięśni FMS.

Czym się wyróżnia zabieg Schwarzy?

Urządzenie Schwarzy wykorzystuje technologię FMS, czyli Focused Magnetic Stimulation – skoncentrowaną stymulację magnetyczną. Energia oddziałuje bezpośrednio na nerwy i tkankę tłuszczową, z ominięciem naskórka.

Specjalne aplikatory (pady) można dostosować do różnych części ciała, pozwalając na stymulację mięśni brzucha, pośladków, bioder, ramion lub nóg. Kosmetolog przymocowuje je do wybranej partii ciała i uruchamia urządzenie. Zabieg trwa około pół godziny. Cała procedura jest bezpieczna i komfortowa, dzięki systemowi chłodzenia oraz brakowi interakcji skórno-naskórkowej z polami elektromagnetycznymi.

Stymulacja elektromagnetyczna odbywa się niezależne od funkcji mózgu, z tak szybką częstotliwością, że nie pozwala na fazę relaksacji. W związku z tym pobudzenie mięśni podczas zabiegu jest dużo silniejsze, niż te, które możemy osiągnąć podczas treningów. 30-minutowa elektrostymulacja mięśni brzucha odpowiada wykonaniu około 800 brzuszków, co jest niemożliwe w trakcie normalnej aktywności.

Urządzenie powoduje zarówno skurcze mięśni powierzchniowych, jak i głębokich, trudno dostępnych podczas tradycyjnych ćwiczeń. Przykładowo na poziomie brzucha wzmacnia mięśnie proste, skośne (tworzące linię talii) i poprzeczne. Te ostatnie to najgłębsze mięśnie brzucha, niezbędne do stabilizacji w okolicy lędźwiowej.

Efekty elektrostymulacji mięśni widoczne są już po pierwszym zabiegu Schwarzy. Niemniej, optymalne rezultaty pojawią się po około 8 zabiegach wykonywanych z częstotliwością 2 razy w tygodniu. Po ostatniej sesji warto powtórzyć całą procedurę po upływie 3-6 miesięcy.

Zabieg Schwarzy działa w trzech trybach: aerobowym, kształtującym i budującym mięśnie. Dzięki temu cała terapia charakteryzuje się kompleksowym działaniem:

  • wzmacnia i zarysowuje mięśnie,
  • redukuje tkankę tłuszczową,
  • modeluje ciało,
  • ujędrnia skórę.

Jeżeli masz więcej pytań na temat zabiegu Schwarzy lub innych nieinwazyjnych terapii wyszczuplających, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki.