eureknews.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Moda

Ochrona telefonu – szkło hartowane

Zabezpieczenie telefonu jest bardzo ważne, ponieważ nawet niegroźnie wyglądający upadek może spowodować nieodwracalne uszkodzenia. Wiele osób zadaje sobie pytanie ile kosztuje szkło hartowane oraz gdzie najłatwiej jest je dostać. Koszt szkła hartowanego zależy od modelu telefonu, który posiadamy. Z reguły cena nie powinna jednak przekroczyć kilkudziesięciu złotych. Telefon pomaga w codziennym funkcjonowaniu i jego brak jest dosyć dotkliwy. Przede wszystkim umożliwia dostęp do internetu oraz jest wyposażony w nawigację gps.

Dzięki temu nie trzeba kupować oddzielnego urządzenia, ponieważ wystarczy smartfon z dostępem do internetu, żeby móc się bez problemu poruszać po całym świecie. Nowe telefony posiadają również bardzo dobre aparaty fotograficzne, które z powodzeniem zastępują klasyczne urządzenia kosztujące nawet kilka tysięcy złotych. Mimo tak wielu zalet można również wymienić poważne wady telefonów. Dwie najważniejsze to słaba wytrzymałość oraz szybkie zużycie baterii. Niestety smartfony produkowane są obecnie z bardzo lekkich oraz mało trwałych materiałów, które przy lekkim uderzeniu są zniszczone. Dlatego trzeba je koniecznie zabezpieczyć przy użyciu szkła hartowanego. Jest ono wykonane z materiału charakteryzującego się bardzo dużą wytrzymałością. Powstaje na skutek podgrzania materiału, a następnie jego szybkie wychłodzenie.

Ochrona telefonu - szkło hartowane

Szkło hartowane powinno być podstawą

Dzięki temu naprężenie jest maksymalnie skoncentrowane, co sprawia, że szkło hartowane jest niezwykle wytrzymałe. Dawniej najpopularniejszą formą ochrony wyświetlacza była folia ochronna, jednak obecnie szkło hartowane nie ma sobie równych. Szkło hartowane również jest ciężko zarysować, dzięki czemu na ekranie telefonu nawet przez długi czas korzystania z zabezpieczenia nie pojawią się żadne rysy. Warto zauważyć, że szkło hartowane wykorzystywane jest również w tabletach oraz czytnikach e-book. Uniwersalizm tego materiału sprawia, że można je zastosować niemal wszędzie. Istnieją różne rodzaje szkieł hartowanych. Najbardziej popularne posiada oznaczenie 9H. Twardość szkła hartowanego oceniana jest w skali Mosha. Poziom dziewiąty oznacza, że jedynym materiałem mogącym zarysować szkło jest diament. Fakt ten sprawia, że codzienne użytkowanie nie powinno być wyzwaniem dla szkła hartowanego. Na uwagę zasługuje fakt, że telefon wyposażony w takie zabezpieczenie potrafi przetrwać nawet upadek z dużej wysokości. Poza szkłem hartowanym dobrze jest zakupić również silikonowe etui, które będzie ochraniać tył smartfona. Można je zakupić w każdym punkcie GSM.