eureknews.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Sposoby na szybką pielęgnację brody
Uroda

Sposoby na szybką pielęgnację brody

Zarost – niezależnie od tego jak jest bujny i jakiej jest długości wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Niezadbana broda wygląda niechlujnie, a krótki zarost, nad którym nie ma kontroli też raczej nie dodaje uroku. Co więcej, brak odpowiedniej pielęgnacji zarostu może powodować problemy ze skórą. Nie zawsze mamy jednak czas na to, żeby spędzać godziny przed lustrem pielęgnując to, co wyhodowaliśmy. Na szczęście – wystarczy kilka kosmetyków i kilka wskazówek, żeby wyglądać dobrze, nie tracąc czasu.

Pielęgnacja brody – o czym trzeba pamiętać

Najważniejsze jest uświadomienie sobie, że wizyta u barbera raz na jakiś czas nie wystarczy. Owszem, jest to ważne, jeśli chcemy zachować kształt brody i mieć ją zawsze świeżo przystrzyżoną, ale na wygląd naszego zarostu największy wpływ ma codzienna pielęgnacja. Bez niej, nie damy rady utrzymać brody w czystości i ładzie. Pielęgnacja brody to nie tylko dbanie o włoski – to także, a może przede wszystkim – pielęgnacja skóry, która pod wypływem dłuższego zarostu może stawać się przesuszona i nieestetycznie łuszczyć.

Niezbędne produkty w kosmetyczce brodacza

Pierwszym krokiem jest dobranie kosmetyków do długości zarostu. Przy krótszych włosach po prostu nie ma potrzeby stosowania niektórych z nich.

Podstawą pielęgnacji jest szczotka do brody, tak zwany kartacz. Pomoże nam w walce o zdrową skórę twarzy – dzięki niej poprawia się ukrwienie skóry, a także zmniejsza łuszczenie i wysuszenie. Regularne szczotkowanie poprawi kształt brody i nada jej połysk.

Drugi must-have to olejek do brody. Gdy zapuszczamy brodę, skóra zmniejsza produkcję sebum. W efekcie staje się przesuszona i podrażniona. Olejek staje się wtedy konieczny – nawilża brodę i skórę pod nią, a dodatkowo zamyka włos, co sprawia, że nie pochłania on zapachów.

Kosmetyk, który warto mieć dodatkowo w kosmetyczce to balsam do brody. Jest uniwersalny – pozwala uporządkować włosy na brodzie, nadać im kształtu i oczywiście nawilża. Nie jest jednak tak bardzo nawilżający jak olejek – przyda się zatem jak produkt do ujarzmienia brody i bieżącego nawilżenia na szybko, gdy jesteśmy np. w pracy.

Pielęgnację zarostu warto uzupełnić także o szampon – odpowiednio dobrany spowoduje, że broda będzie ładnie się układać, zapobiegniemy wypadaniu i kręceniu się włosów, a skóra nie będzie się przesuszać.

Inne kosmetyki, w które można się zaopatrzyć wkraczając do świata brodaczy to wosk do brody oraz wosk do wąsów. Są to kosmetyki typowo do stylizacji – dzięki nim nadamy pożądany kształt naszemu zarostowi i nie będziemy martwić się, że coś nam zacznie odstawać, gdyż są one dość mocno sklejające. Wszystkie te kosmetyki oferuje w szerokiej gamie sklep Barbersupply.pl.