eureknews.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

klimatyzacja
Dom i Ogród

Jakie dodatkowe opcje może mieć klimatyzacja typu split?

Korzystanie z klimatyzacji w domu jest coraz bardziej popularne. Nie jest już to kojarzone jedynie z bogatymi i nowoczesnymi budynkami. Praktycznie każda osoba może zdecydować się na zakup klimatyzatora do swojego domu czy mieszkania. Oczywiście w zależności od budżetu dostaniemy urządzenie danej jakości, wydajności oraz o określonych parametrach technicznych. Jednak co tak właściwie jest ważne w klimatyzacji? Na co warto wydać trochę więcej, a co nie jest w ogóle opłacalne? Oto zbiór najlepszych opcji dodatkowych, jakie może mieć klimatyzacja typu split!

Specyfikacja działania – klimatyzacja typu split

Warto zacząć od tego, czym tak właściwie jest klimatyzacja typu split. Jej działanie opiera się na dwóch połączonych jednostkach. Jedna znajduje się wewnątrz pomieszczenia, druga za to na zewnątrz budynku. Pierwsza to tak zwany parownik. To on wypuszcza zimne powietrze. Działa cicho i nie przeszkadza w żadnym pomieszczeniu. Wszelkie głośne elementy klimatyzacji umieszcza się w jednostce zewnętrznej, czyli w skraplaczu. Obie części połączone są przewodami freonowymi. Dzięki zastosowaniu takiej metody nie trzeba nawiercać ścian i wprowadzać w nie szerokich rur. 

Komfort i wydajność – na co zwrócić uwagę?

Nie da się ukryć, że klimatyzacja nie ma tylko chłodzić pomieszczenia. Musi działać cicho i być wydajna. Dlatego też przy wyborze warto zwrócić uwagę na głośność działania danego urządzenia. Klimatyzacja typu split ma poziom głośności w górnej granicy 65 decybeli, co jest bardzo zadowalające i nie wpływa negatywnie na komfort przybywania w klimatyzowanym pomieszczeniu. Jeśli chodzi o wydajność, to warto wybrać model, który posiada funkcję kontrolowania zużycia energii. Odpowiada ona za nadzorowanie wydajności urządzenia i dopasowanie odpowiedniego natężenia. 

Higiena i czystość klimatyzacji – co jest istotne w tym temacie?

Czystość klimatyzacji oraz zachowanie jej odpowiedniej higieny jest niezwykle ważne. Filtrowane i wypuszczane powietrze powinno zachować odpowiednią wilgotność i być wyzbyte wszelkich zanieczyszczeń. Dlatego też warto postawić na funkcję samooczyszczania. Klimatyzacja typu split z taką opcją nie jest narażona na powstanie pleśni ani grzybów. Nie doświadczymy także brzydkich zapachów z urządzenia. Warto wybrać klimatyzator, który jest wyposażony w jonizator. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się komfortem oddychania w danym pomieszczeniu. 

Funkcję, które mogą okazać się przydatne

Klimatyzacja Kraków typu split może zawierać wiele opcji, które wpłyną na jakość i komfort użytkowania. Mowa tu na przykład o szerokim kącie nawiewu. Pozwala to na równomierne rozprowadzenie powietrza po całym pomieszczeniu. Warto też wybrać model, który posiada kilka różnych trybów pracy. Mamy wtedy możliwość super szybkiego ochłodzenia pomieszczenia, trybu cichej pracy czy też czasowego włączania i wyłączania. Wszystko dostosowane do naszych potrzeb!