Get Adobe Flash player

Efekt George Clooney’a

Wbrew obiegowej opinii, niezależne finansowo dojrzałe kobiety, wcale nie chcą się umawiać z przystojnymi 20-latkami. Preferują mężczyzn atrakcyjnych, ale starszych od siebie - dowodzą najnowsze ustalenia dr Fhionny Moore z brytyjskiego University of Abertay Dundee opublikowane w „Evolutionary Psychology”.

W ramach badań uczona przeprowadziła wywiady z 3770 heteroseksualnymi kobietami i mężczyznami. Ochotnicy odpowiadali na pytania dotyczące ich sytuacji finansowej oraz preferencji związanych z potencjalnymi partnerami. W przypadku panów sytuacja była oczywista - bogaci woleli młode dziewczyny, a im więcej mieli pieniędzy, tym ich towarzyszki były młodsze. Jednak odpowiedzi udzielane przez kobiety kompletnie zaskoczyły uczonych. - Zakładaliśmy, że im panie zarabiają więcej, tym je bardziej ciągnie do młodych, atrakcyjnych partnerów. Jednak preferowana przez nie różnica wieku nie była taka, jak oczekiwaliśmy - mówi dr Moore.

Okazało się bowiem, że kobiety sukcesu wolą przystojnych, ale znacznie starszych od siebie mężczyzn. - Ciągnie je do atrakcyjnych, wpływowych jednostek - dodaje uczona. Oznacza to, że dla wielu bizneswoman idealnym partnerem byłby znany hollywoodzki aktor, reżyser i producent George Clooney, którego kariera nabrała tempa, dopiero teraz, kiedy zbliża się do 50-tki2011_02_15b

Anna Piotrowska

CZYTAJ TAKŻE