Get Adobe Flash player

Porsche to nie to

Porsche w garażu i rolex na ręku - to niewątpliwe robi wrażenie na kobietach. Panie jednak doskonale wiedzą, że mężczyźni obnoszący się ze swoim bogactwem szukają jedynie przygodnego seksu. Takie dane przynosi praca opublikowana właśnie w „Journal of Personality and Social Psychology".

Badania z udziałem prawie tysiąca ochotników dowiodły, że luksusowe, łatwo rzucające się w oczy przedmioty spełniają w przypadku panów dokładnie tę samą funkcję, co olśniewające pióra u pawi.  Pokazując je mężczyzna chce - tak jak ptak - zaimponować potencjalnej partnerce. Co ciekawe, badania dowodzą, że błyskotki i sportowe auta to domena panów szukających krótkich, opartych na seksie relacji.

Kobiety podświadomie wyczuwają, że z takimi mężczyznami nie stworzą dłuższego związku. Kiedy w trakcie badań miały wskazać, którzy panowie są bardziej pociągający: właściciele porsche czy hondy civic - bez wahania wypierały tych pierwszych. Wolały z nimi pójść na randkę, ale jeśli w grę miało wchodzić małżeństwo -  stateczny pan z japońskim samochodem wygrywał.

Jeśli więc chcesz
zdobyć żonę - zmień sportowe auto na coś mniej ostentacyjnego2011_06_17_a


Anna Piotrowska/EurekNews

CZYTAJ TAKŻE